اقتصادیبورس

تداوم روند منفی شاخص بورس

شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه، ۲۸ اردیبهشت‌ماه) یک هزار و ۱۱۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۱۷۳ هزار واحد رسید.

به گزارش ناظم نیوز، برپایه معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۸۹۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۳ هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با سه هزار و ۷۸۶ واحد کاهش به ۴۰۲ هزار و ۷۹۲ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با دو هزار و ۴۵۲ واحد افت به ۲۶۰ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.
شاخص بازار اول ۹۲۱ واحد و شاخص بازار دوم یک هزار و ۸۷۴ واحد کاهش داشتند.
علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۲۹۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۹۹۳ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۷۷۲ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۸۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۶۴۲ واحد، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۴۱۷ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۳۰۳ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲۷۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۱۶۵ واحد، پالایش نفت تهران ( شتران) با ۱۴۹ واحد و پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۱۰۸ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.
در مقابل ایران خودرو (خودرو) با ۶۸۲ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۵۱۲ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۰۷ واحد، سایپا (خساپا) با ۴۴۲ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۳۶۱ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۳۳۷ واحد، صنعتی بهشهر (غبشهر) با ۲۹۶ واحد، فرآورده های نسوز آذر (کاذر) با ۲۹۶ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۲۲۲ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۲۰۷ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۱۸۸ واحد و ایران ترانسفو (بترانس) با ۱۷۹ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.
بر پایه این گزارش، امروز نماد گروه دارویی برکت (برکت)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، توسعه و عمران امید (وامید) و پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.
گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۷۶۹ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس
امروز شاخص فرابورس نیز ۱۸ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۷۷۵ واحد ثابت ماند.
همچنین در این بازار ۹۶۵ میلیون و ۵۸۲ هزار برگه سهم به ارزش ۱۲۶ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال دادوستد شد.
امروز نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)، مجتمع لاستیک یزد (پیزد) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند.
در مقابل پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، سیمان ساوه (ساوه)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) و تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا