نفت و انرژی

برزیل به پنجمین تولید بزرگ نفت جهان تبدیل می‌شود

صنعت نفت برزیل در سال‌های اخیر رشدی انفجاری داشته است و حالا این کشور آمریکای لاتین در مسیر تبدیل شدن به پنجمین تولید کننده بزرگ نفت خام جهان قرار دارد.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از راشاتودی، صنعت نفت برزیل در سال‌های اخیر رشدی انفجاری داشته است و حالا این کشور آمریکای لاتین در مسیر تبدیل شدن به پنجمین تولید کننده بزرگ نفت خام جهان قرار دارد.

بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین در کمی بیش از یک دهه به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت خام جهان تبدیل شده است.

در پایان سال ۲۰۲۰ برزیل با تولید ۳.۰۳ میلیون بشکه در روز نه تنها به بزرگترین تولیدکننده نفت خام در آمریکای لاتین تبدیل شد بلکه بعد از عراق عضو اوپک در رتبه هفتم برترین تولیدکنندگان جهان قرار گرفت و جایگاه آن از امارات متحده عربی بالاتر شد.

وزیر معادن و انرژی برزیل، بنیتو آلبکورک، بزرگترین تولیدکننده نفت خام آمریکای لاتین تا پایان این دهه به پنجمین تولید کننده بزرگ نفت خام در جهان تبدیل خواهد شد.

دولت برزیل پیش‌بینی می‌کند تا انتهای ۲۰۳۰ تولید نفت خام این کشور به ۵.۳ میلیون بشکه در روز برسد و توانایی برزیل برای افزایش مداوم صادرات را تقویت کند.

تولید نفت خام برزیل در ۷ ماه ابتدایی ۲۰۲۱ به متوسط ۲.۹۴ میلیون بشکه در روز رسید و در ماه جولای این میزان در ۳.۰۵ میلیون بشکه در روز تثبیت شد.

آن‌چه در سال‌های اخیر باعث رشد انفجاری تولید نفت خام برزیل شده است کشف میادین نفتی جدید در آب‌های دور از ساحل این کشور می‌باشد.

پتروبراز، شرکت ملی نفت برزیل در نظر دارد بین ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ با سرمایه‌گذاری ۱۷ میلیارد دلاری این میادین را توسعه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا