بانک

اهمیت پرداخت تسهیلات خُرد برای حمایت از کشاورزان و روستائیان

ناظم نیوز: رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی تاکید کرد: اهمیت پرداخت تسهیلات خُرد برای حمایت از کشاورزان و روستائیان

به گزارش ناظم نیوز به نقل از Da1news، وهب متقی نیا رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی در آیین تودیع و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی استان آذربایجان شرقی ضمن تشریح اهمیت پرداخت تسهیلات خُرد در حمایت از کشاورزان و روستائیان، بر لزوم هدف گذاری برای کمک به این قشر پرتلاش تاکید کرد.

متقی نیا در سخنان خود با اشاره به سیاست ها و برنامه های راهبردی بانک کشاورزی برای حمایت از کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی، اظهار داشت: حمایت از کسب و کارهای خُرد و کمک به بهبود معیشت کشاورزان آسیب پذیر و روستائیان زحمتکش، که قشر مولد جامعه هستند و حاصل دسترنج آن ها بر سفره های ما می نشیند، بسیار با اهمیت و ضروری است و به همین منظور، پرداخت تسهیلات خُرد در بانک کشاورزی با هدف گذاری دقیق تر و برنامه ریزی بهتر، جزو رویکردهای محوری است و در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: در اساسنامه بانک کشاورزی بر تامین معیشت روستائیان تاکید شده است و این بانک سعی دارد با پرداخت تسهیلات به هنگام، تضامین سهل و آسان و نظارت موثر، به وظیفه ذاتی و ماموریت خود در حمایت از این عزیزان عمل کند .

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی در ادامه سخنان خود، از پرداخت تسهیلات زیر ۲۰۰ میلیون تومان به صورت غیرحضوری و الکترونیکی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این اقدام در راستای کاهش مراجعات حضوری به بانک و با هدف سرعت و سهولت بیشتر در ارائه خدمات اعتباری به مشتریان انجام می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اگرچه افزایش نرخ بهره تسهیلات بانکی راهکاری در اقتصاد تورمی است، اما این موضوع در بخش کشاورزی که نقش کلیدی در تامین امنیت غذایی کشور دارد، نگرش متفاوتی می طلبد تا تولید کننده متضرر نشود.

متقی نیا خطاب به روسای شعب این بانک خاطرنشان کرد: ریسک نقدینگی، مهمترین چالش نظام بانکی است. برای افزایش توان حمایتی، نیازمند بزرگ کردن ترازنامه بانک از طریق افزایش منابع هستیم و به این منظور باید برای استفاده از ظرفیت های زیاد بانک کشاورزی برنامه ریزی کنیم.

بر اساس این گزارش، در این مراسم که روز دوشنبه ۱۷ بهمن با حضور جمعی از روسای سازمان ها، ادارات، بانک ها و مشتریان بانک برگزار شد، جواد صمدی به عنوان مدیر جدید شعب بانک کشاورزی در آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات هفت ساله جواد محمودی در این سمت قدردانی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا