اقتصادی

افزایش تعداد بیمه شده ها/ ۱۳.۵ میلیون بیمه شده شاغل داریم

تعداد بیمه شدگان شاغل در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۷ افزایش یافته و از ۱۲ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۷۹ هزار نفر در سال ۱۳۹۷ به ۱۳ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۵۶۳ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار ناظم نیوز، بررسی آخرین آمار مربوط به بیمه شدگان تأمین اجتماعی نشان می‌دهد که از مجموع بیمه شدگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در ۹ ماه سال ۱۴۰۰، ۳۹.۹ درصد از بیمه شدگان، بیمه شدگان اصلی هستند که حدود ۸۸.۹ درصد آنها را بیمه شده شاغل تشکیل می‌دهند.

بیمه شدگان شاغل سازمان تأمین اجتماعی تنها برخی از بیمه شدگان اصلی را شامل می‌شوند اما با مطابقت تعریف شاغل و انواع بیمه شدگان اصلی سازمان تأمین اجتماعی؛ بیمه شده اجباری، برخی از بیمه شدگان خاص نظیر بافندگان، رانندگان، کارگران ساختمانی و کارفرمایان صنفی، برخی از بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد مانند معلمین حق التدیس و مربیان مهدهای کودک تحت پوشش بهزیستی و اعضای نماینده بیمه ایران و آسیا که بیمه شدگان شاغل در سازمان تأمین اجتماعی را تشکیل می‌دهند.

بیمه شدگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی: ۹ ماهه اول سال ۱۴۰۰

افزایش تعداد بیمه شده ها/ ۱۳.۵ میلیون بیمه شده شاغل داریم

همچنین بیشترین سهم بیمه شدگان نیز متعلق به بیمه‌شدگان اجباری با ۷۸ درصد، رانندگان با ۶.۴۸ درصد، حرف و مشاغل آزاد با ۶.۰۶ درصد، کارگران ساختمانی با ۵.۸۳ درصد، بافندگان با ۱.۸۹ درصد و کارفرمایان صنفی با ۱.۲۲ درصد است.

توزیع نسبی انواع بیمه شده شاغل سازمان تأمین اجتماعی – ۹ ماهه اول ۱۴۰۰

افزایش تعداد بیمه شده ها/ ۱۳.۵ میلیون بیمه شده شاغل داریم

بررسی‌ها نشان می‌دهد که آمار بیمه شدگان شاغل سازمان تأمین اجتماعی در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۷ افزایش یافته است؛ بر این اساس تعداد بیمه شدگان شاغل از ۱۲ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۷۹ هزار نفر در سال ۱۳۹۷ به ۱۳ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۵۶۳ نفر رسیده است.

این افزایش در حرف و مشاغل آزاد شاغل و کارفرمایان صنفی بیشترین بوده، اما در مربیان مهدهای کودک، معلمین حق التدریس، اعضای صندوق نظام دامپزشکی، کارگران ساختمانی، رانندگان، باربران و خادمین مساجد با روند کاهشی همراه بوده است.

افزایش تعداد بیمه شده ها/ ۱۳.۵ میلیون بیمه شده شاغل داریم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا