تجارت

از تلويزيون نااميد شده‌ام!

ناظم نیوز: دوران كرونا كه شايد تا ماه‌هاي زيادي كماكان درگير آن باشيم، ادامه دارد و در اين ايام اتفاقات ريز و درشت زيادي رخ داده است ولي شايد يكي از مسائل مهمي كه در اين مدت اتفاق افتاد، ضعف شديد تلويزيون در ساخت آثار سرگرم‌كننده براي مردم بود تا بتواند حداقل براي مدت زمان كوتاهي هم كه شده، مردم را در خانه‌ها نگه دارد. درواقع اين ضعف كه از سال‌ها قبل نمايان بود، در اين ايام بيش از پيش مشخص شد و شايد فارغ از تعطيلي سينماها، يكي از دلايل اصلي رونق گرفتن شبكه خانگي همين ضعف شديد تلويزيون باشد. در عين حال برخي از هنرمندان تلويزيون، در اين مدت راهي سينما شدند كه يكي از آنها حسين نمازي بود كه مي‌توانست آثاري درخشان را در تلويزيون رقم بزند با اين حال او به دليل همين بي‌توجهي‌هاي مديران تلويزيون براي برنامه‌سازي، نااميد شده و راهي سينما شد.
حسین نمازی نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون که پیش از این خبر از نگارش فیلمنامه خانه‌های ارغوانی، یک درام عاشقانه از ایام جنگ که به سال 65 برمی‌گردد، داده بود، در گفتگويي كوتاه با دنياي جوانان درباره سرنوشت آن اظهار کرد: علیرغم اینکه با یک داستان بسیار دراماتیک در این فیلمنامه مواجه بودیم، اما قدم مثبتی از سوی سازمان صداوسیما برای ساخت آن احساس نکردم و به دلیل اتفاقاتی که رخ داد کلا از تلویزیون ناامید شدم.
او در ادامه درباره وضعیت سینماها و فیلمسازی در شرایط کرونا گفت: نمی‌دانم جهان پس از کرونا چگونه خواهد بود و حتی نسبت به اینکه کرونا کامل از بین برود نیز شک دارم، اما قطعا چند سال طول می‌کشد تا سینماها به حالت قبل خود برگردند. از سوی دیگر من یک فیلمساز هستم و فارغ از اینکه چه اتفاقی می‌افتد، فیلم می‌سازم چون سینما هدف من است و حالم با آن خوب است. فکر کردن به باقی مسائل کار من نیست و به تهیه‌کننده، پخش‌کننده و سینمادار برمی‌گردد که می‌خواهند چه روندی را طی کنند و چه اتفاقاتی را پیش ببرند. من متوقف نمی‌شوم و کارم را انجام می‌دهم.
کارگردان فيلم محبوبو آپاندیس، در پاسخ به این سوال که فیلم می‌سازید برای مخاطب و در صورت بسته بودن سالن‌ها فیلم شما هم مخاطب نخواهد داشت. تا چه اندازه به راه‌های دیگر اکران فکر می‌کنید، بیان کرد: همه دوست دارند که مخاطب اثرشان را برروی پرده سینما ببیند، اما به بهانه اینکه فعلا سینماها تعطیل است نمی‌توان کار را متوقف کرد. همانطور که گفتم سینما برای من هدف است، وسیله نیست و به نظرم خود فیلم اگر خوب باشد قطعا در هر حالتی راه خودش را پیدا خواهد کرد. فیلم خوب می‌تواند کمک کند تا مخاطب از هر طریقی جذب سینما شود. وقتی من به عنوان خالق اثر از آن راضی باشم مخاطب را نیز راضی خواهد کرد.
حسين نمازی در پايان صحبت‌هايش به اکران آنلاین اشاره کرد و گفت: هرجایی از سالن سینما تا یک محفل کوچک اگر وجود داشته باشد تا فیلم در آن دیده شود، از نظر من خوب است، چه اکران آنلاین باشد چه نمایش در وی‌او‌دی‌ها اتفاق خوبی است.
به‌هرحال فیلم می‌سازیم که مخاطب ببیند. من هم اگر فیلمی بسازم دنبال بهترین موقعیت برای نمایش آن هستم و اگر حس کنم که این موقعیت خوب در اکران آنلاین ایجاد می‌شود، اثرم را به این شکل در اختیار مخاطب قرار خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا