استانها

اختصاص ۴ میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز ایلام

ایلام-استاندار ایلام از اختصاص چهار میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز در سفر رئیس جمهور به ایلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار ناظم نیوز، حسن بهرام نیا عصر پنجشنبه در ادامه رایزنی‌های خود در مرکز این بار به دیدار اوجی وزیر نفت رفت و پیگیر خواسته‌ها و مطالبات مردمی به ویژه مصوبات سفر رئیس جمهور به استان شد.

استاندار ایلام در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از ظرفیت‌های مهم حوزه نفت و گاز استان خواستار توجه ویژه دولت سیزدهم به این مهم شد و گفت: اولین نکته مهم در این زمینه اصلاح سند آمایش ملی در حوزه انرژی و پرداختن به نام ایلام به عنوان استانی که دارای رتبه دوم و سوم منابع عظیم گاز و نفت کشور است.

وی در ادامه به زیرساخت‌های مهم حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان اشاره کرد و عنوان کرد: در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان به درستی بر این حوزه تاکید شده است و در این راستا اعتبار ویژه ای بالغ بر ۴.۴۵ میلیارد دلار بصورت ارزی اختصاص داده شده که در این راستا نیازمند اهتمام جدی دولت محترم در تخصیص اعتبارات مذکور هستیم.

نماینده عالی دولت در استان، ایلام را قطب صنعت پتروشیمی در غرب کشور عنوان کرد و گفت: این ظرفیت بایست توسعه یابد و اصرار ما هم در محور قرار گرفتن حوزه انرژی در سند آمایش سرزمینی استان به همین منظور است.

وی در ادامه اظهار کرد: امیدوارم با نگاه جدید دولت سیزدهم و با محور قرار گرفتن ظرفیت‌های مهم به زودی شاهد روند توسعه استان در زمینه‌های مختلف باشیم.

در پایان این دیدار اوجی وزیر نفت ضمن تقدیر از دغدغه‌ها و پیگیری‌های خوب استاندار ایلام در حوزه انرژی، نسب به درخواست‌ها و مطالبات مطرح شده قول مساعد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا