تجارت

ابلاغ عقد قرارداد بیمه‌ای ۱۶۳۷ صنعتگر صنایع دستی از ۸ شهریور

فلاح گفت: از محل اعتبارات سال جاری ۱۶۳۷ صنعتگر به اداره‌کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی معرفی و دستورات لازم برای عقد قرارداد بیمه‌ای این صنعتگران ابلاغ شد.

به گزارش ناظم نیوز، فرهاد فلاح گفت: این صنعتگران از تاریخ انعقاد قرارداد تا پایان سال جاری بیمه هستند و پس از تصویب حداقل دستمزد سال ۱۴۰۱ نسبت به ادامه پوشش بیمه‌ای سال یاد شده تصمیم‌گیری می‌شود.

مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین از تمدید پوشش بیمه‌ای ۶۹۵ صنعتگر صنایع‌دستی سال ۹۸ تا پایان سال جاری خبر داد و اضافه کرد: با توجه به تأمین اعتبار ۱۶۵ میلیارد ریالی و واریز به سازمان تأمین اجتماعی، پوشش بیمه‌ای ۶۹۵ صنعتگر که از سال ۱۳۹۸ تحت پوشش بیمه یک ساله قرار داشتند، به علت ادامه بیماری کرونا در سال ۱۳۹۹ و سال ۱۴۰۰ نیز تمدید شد.

فلاح یاد آور شد: این صنعتگران از ابتدا تا پایان سال جاری پوشش بیمه‌ای دارند و هیچ نگرانی بابت بیمه آن‌ها در سال جاری وجود ندارد.

او ادامه داد: این در حالی است که ۴۰ هزار و ۶۵۵ صنعتگر از محل بیمه قالیبافان، بافندگان فرش و صنعتگران صنایع‌دستی شناسه‌دار بیمه شده‌اند و ۳۴۶۵ نفر نیز تحت پوشش بیمه صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گرفته‌اند. ضمن اینکه اسامی ۲۲ هزار هنرمند جدید را برای پوشش بیمه‌ای به صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر ارسال کرده‌ایم که در صورت تأمین اعتبار تحت پوشش این بیمه قرار خواهند گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا