استانها

آماده باش ۴۴ پایگاه هلال احمر گیلان برای مقابله بحران های احتمالی

رشت- مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر بارش های شدید در استان، گفت: ۴۴ پایگاه امداد و نجات این جمعیت برای مقابله با بحران های احتمالی در حال آماده باش هستند.

سیاوش غلامی در گفتگو با خبرنگار ناظم با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان گیلان، اظهار کرد: به همین منظور برای ارائه خدمات بهتر در زمان بروز بحران‌های احتمالی تمام کارکنان امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان گیلان در حال آماده باش هستند.

وی با بیان اینکه همچنین هماهنگی لازم با ادارات مدیریت بحران شهرستان‌ها انجام شده است، گفت: در صورت بروز بحران و یا هر گونه حادثه‌ای این جمعیت از همه ظرفیت‌های امداد و نجات به ویژه توانمندی‌های هوایی استفاده می‌کند.

غلامی در ادامه با اشاره به اینکه پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال احمر گیلان با یک فروند بالگرد و با گروه پرواز در حالت آماده باش قرار دارند، افزود: در صورت شرایط جوی مناسب، آماده پرواز برای پوشش امدادی در سطح استان و ارائه خدمات به مردم استان گیلان در صورت بروز حوادث هستند.

وی همچنین به آمادگی لجستیک جمعیت هلال احمر گیلان اشاره و با بیان اینکه از این ظرفیت‌ها در صورت بارش احتمالی برف و باران در برخی شهرستان‌ها استفاده می‌شود، گفت: جمعیت هلال احمر با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی آماده خدمت به مردم گرانقدر استان هستند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به حضور کارکنان، امدادگران، نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان در سطح پایگاه‌ها و آمادگی کامل آنها، اضافه کرد: حدود ۱۸۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در سطح استان به صورت شبانه روز در شعب و پایگاه‌ها مستقر و آماده ارائه خدمت در سطح جاده‌ها و محورهای کوهستانی هستند.

وی ادامه داد، سایر نیروهای داوطلب در خانه‌های هلال و کارکنان نیز در حالت آماده باش قرار داشته و در صورت نیاز با آمادگی کامل به کمک سایر نیروها می‌روند.

غلامی با اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد، گفت: تلفن ۱۱۲( ندای امداد) به صورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با تأکید بر ضرورت توجه شهروندان به هشدارهای اعلام شده از سوی سازمان هواشناسی و سایر دستگاه، اظهار کرد: هموطنان و مسافرین برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنند.

غلامی به شهروندان، روستاییان و ساکنان در معرض خطر نیز توصیه کرد از هرگونه تردد و توقف در مجاورت منابع آبی و مناطق با احتمال وقوع صاعقه، جاری شدن روان آب و سقوط اجسام و درختان جدا پرهیز کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان افزود: فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در تردد جاده‌ای، اجتناب از سفرهای غیرضروری و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده‌های کوهستانی در شرایط کنونی ضروری و لازم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا