بانک و بیمه وبورس

آغاز پیوند بانک مسکن و بیمه مرکزی ایران

ناظم نیوز : محصولات و خدمات دو نهاد و تاکید بر لزوم خدمتگزاری به هموطنان، تفاهم اولیه در خصوص تعامل دوجانبه بر اساس حوزه‌های کاری مشترک صورت گرفت.

محصولات و خدمات دو نهاد و تاکید بر لزوم خدمتگزاری به هموطنان، تفاهم اولیه در خصوص تعامل دوجانبه بر اساس حوزه‌های کاری مشترک صورت گرفت.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از هیبنا؛ در این جلسه که با حضور اعضای هیات مدیره بانک مسکن و هیات عامل بیمه مرکزی برگزار شد؛ ضمن اشاره به ظرفیت‌ها، محصولات و خدمات دو نهاد و تاکید بر لزوم خدمتگزاری به هموطنان، تفاهم اولیه در خصوص تعامل دوجانبه بر اساس حوزه‌های کاری مشترک صورت گرفت.

بانک و بیمه در کنار هم برای خدمت به مردمبر این اساس مقرر شد پس از بررسی و پیگیری مذاکرات توسط تیم کارشناسی طرفین، زمینه‌های لازم برای توافق نهایی و انعقاد قرارداد فی‌مابین فراهم شود.

خدمات خوبی در حوزه بانک و بیمه به مردم ارائه خواهد شد

دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن در حاشیه برگزاری این جلسه گفت: امید است با مباحث بسیار خوبی که امروز مطرح شد؛ همکاری‌های میان نظام بانکی به ویژه بانک مسکن و صنعت بیمه کشور گسترش یابد تا به موجب آن انواع خدمات و محصولات گوناگون بیمه و بانکی برای بهره‌مندی مردم عزیز ارائه شود.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: در این نشست از همکاری‌ها در حوزه‌های کلان‌تر از جمله تعاملات میان صنعت بانکداری و صنعت بیمه استقبال و در خصوص موضوعاتی که می‌توانیم در بانک مسکن به صورت پایلوت پیگیری کنیم صحبت شد.

وی افزود: در تلاشیم در سایه این توافق و همکاری‌های مشترک علاوه بر کمک به رشد و توسعه اقتصادی کشور، فعالان اقتصادی و مردم بتوانند با خیال آسوده به فعالیت اقتصادی بپردازد و بخش‌های مختلف نظام مالی کشور به ویژه حوزه‌های بانکی و بیمه مسئولیت‌های خود را به خوبی ایفا کنند.

دکتر حسینی ادامه داد: امیدواریم این دست از همکاری‌ها برای توسعه اقتصاد منشا اثر باشد و اتفاقات خوبی را برای کشور عزیزمان در حوزه‌های صنعتی و خدمت‌رسانی به هم‌میهنان رقم بزند.

مشتریان بانک مسکن، منازل خود را بیمه حوادث خواهند کرد

علی استاد هاشمی رییس کل بیمه مرکزی ایران گفت: با دید مثبت و روشنی که در بانک مسکن برای خدمت‌رسانی به مردم در حوزه‌های مختلف وجود دارد توانستیم مذاکرات خوبی داشته باشیم که به موجب آن مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای میان بیمه مرکزی به عنوان متولی صنعت بیمه کشور و بانک مسکن به عنوان بانک متخصص در صنعت مسکن منعقد شود.

وی در خصوص مفاد تفاهم‌نامه گفت: بهره‌مندی از محصولات مشترک بازار سرمایه، بانکی و بیمه‌ای که به رونق صنعت بیمه‌ای کشور و همچنین بانک مسکن کمک می‌کند از توافقات امروز بود.

استاد هاشمی گفت: از دیگر خدمات مورد نظر تفاهم‌نامه، فرهنگ‌سازی خرید بیمه‌های مسئولیت و بیمه‌های مختلفی است که مورد نیاز مردم در حوزه ساخت و ساز و خرید مسکن است تا به موجب آن، متقاضیانی که از بانک مسکن تسهیلات دریافت می‌کنند؛ همزمان بیمه‌نامه‌ای را با رقم بسیار پایین خریداری و دارایی خود را در مقابل حوادث بیمه کنند.

وی افزود: همچنین بر آن هستیم که در حوزه سرمایه گذاری‌های مشترک، از سرمایه‌گذاری‌های بیمه مرکزی و دیگر بیمه‌ها در عرصه‌هایی که سیستم بانکی کشور به ویژه در حوزه مسکن خدمت‌رسانی بهتری دارند استفاده کنیم.

رییس کل بیمه مرکزی ایران گفت: امکان دریافت تسهیلات خرید و ساخت مسکن برای کارکنان بیمه مرکزی ایران از دیگر موارد مورد مذاکره در این دیدار بود که در نهایت امیدواریم با توافق دوجانبه، خدمت‌رسانی به مردم را در حوزه‌های مختلف بانکی و بیمه‌ای و به ویژه مسکن که یکی از دغدغه‌های بزرگ و مهم مردم است به کمک هر دو نهاد انجام دهیم.

بانک مسکن کار بزرگی در اجرای طرح نهضت ملی انجام داده است

استاد هاشمی در رابطه با خدمات بانک مسکن به کشور گفت: قطعاً یکی از بزرگ‌ترین بانک‌ها به عنوان بانک عامل هم در بحث مسکن ملی و هم خارج از این طرح، بانک مسکن با خدماتی اعم از اعطای تسهیلات مسکن است که به راحتی نیز در اختیار مردم قرار می‌دهد.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: انصافاً این بانک دولتی به عنوان یک بانک تخصصی در حوزه مسکن، طی دو سال گذشته کار بزرگی در طرح نهضت ملی مسکن انجام داده است و امیدواریم در ادامه روند خود، پر توان‌تر پیش رود و مردم نیز بهتر از خدمات این بانک منتفع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا