صنعت و معدن و تجارت

پروژه بزرگ پتروشیمی دهلران با ۴۰ درصد پیشرفت در حال اجراست

ناظم نیوز: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: پروژه پتروشیمی دهلران یکی از پروژه های مهم است که با بیش از ۴۰ درصد پیشرفت و اعتبار مصوب ۵۰۰ میلیون دلاری در حال اجراست.

به گزارش ناظم نیوز، رضا محمدرحیمی در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه استان ایلام در مجتمع آن جی ال ۳۱۰۰ دهلران با بیان اینکه چهره این استان با افتتاح پروژه های صنعتی بویژه در حوزه نفت و گاز دگرگون خواهد شد،اظهار داشت:طی ۲ سال گذشته اولویت در حوزه سرمایه گذاری بخش صنعت و معدن اقداماتی چون حفظ و نگهداشت واحدهای تولیدی و صنعتی موجود بوده تا شاهد تعطیلی آنها نباشیم.
وی با بیان اینکه سال جاری هیچ واحد تولیدی در سطح استان تعطیل نشده است، افزود: پیامد نشست های مختلف ستاد تسهیل استان احیای ۳۶ واحد تولیدی بود و استان در این خصوص رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص داده است.رییس سازمان صمت ایلام تاکید کرد: همچنین در بخش واحدهایی که پایین تر از ظرفیت خود کار می کردند نیز ۲۲ واحد تولیدی افزایش ظرفیت داشته اند.
محمدرحیمی با تاکید بر تسریع پروژه های نیمه تمام گفت: تلاش ما این است هرچه زودتر پروژه های در دست اجرا را تکمیل و به بهره برداری برسانیم، چراکه این پروژه ها تبدیل به ارزش افزوده، اشتغالزایی و تولید خواهند شد.
وی افزود: هم اکنون ۸۲ هزار میلیارد تومان پروژه های سرمایه گذاری در سطح استان در دست اجراست که با تکمیل و بهره برداری از آنها نقطه امیدبخشی در تولید رخ خواهد داد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: برای پروژه ان‌. جی. ال دهلران ۵۴۵ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی تعریف شده است، پروژه پتروشیمی دهلران هم یکی دیگر از پروژه های مهم است که با بیش از ۴۰ درصد پیشرفت و اعتبار مصوب ۵۰۰ میلیون دلاری در حال اجراست.
محمدرحیمی گفت: در پروژه ان. جی. ال دهلران یک هزار نفر و در پتروشیمی دهلران نیز یک هزار نفر اشتغالزایی انجام شده است.
وی به روند ساخت پتروشیمی هلیلان پرداخت و یادآور شد: مشکلات مربوط به زمین و معافیت برطرف شده و برای این پروژه ۱۲۵ میلیون یورو امسال اعتبار سرمایه گذاری خواهد شد.محمدرحیمی گفت: پروژه فولاد ایوان تولید کننده شمش نیمه اول سال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید، این‌ واحد صنعتی یکی از پروره های بزرگ در دست اجرای استان است که با سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلار بهره برداری می‌شود.
به گزارش آفتاب ایلام ،ایلام یکی از استان های بسیار مهم کشور در حوزه نفت و گاز محسوب می شود، استانی که بیش از ۹۰ درصد منابع نفت و گاز غرب کشور در آن قرار دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا