اقتصادی

قیمت نفت خام سقوط کرد

قیمت جهانی نفت خام در حالی برای دومین روز متوالی سقوط کرد که با رشد تعداد مبتلایان به کرونا در سراسر جهان مجددا نگرانی‌هایی در مورد افت تقاضا به وجود آمده است.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت جهانی نفت خام در حالی برای دومین روز متوالی سقوط کرد که با رشد تعداد مبتلایان به کرونا در سراسر جهان دوباره نگرانی‌هایی در مورد افت تقاضا به وجود آمده است.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، تا ساعت ۹:۱۸ به وقت تهران، ۱.۶۴ درصد سقوط کرد و به ۷۷.۷۹ دلار بازگشت. قیمت این شاخص در معاملات دیروز پس از رسیدن به ۸۰.۷۵ دلار که بالاترین سطح آن در ۳ سال اخیر بود، حدود ۲ دلار سقوط کرد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا هم تا این لحظه ۱.۷۰ درصد دیگر سقوط کرد و به ۷۴.۰۴ دلار رسید. قیمت نفت آمریکا در معاملات دیشب ۰.۲ درصد افت کرده بود.

قیمت‌های نفت خام در روزهای اخیر تحت تأثیر ریکاوری اقتصادهای جهان از قرنطینه‌های کرونا رشد کرده بودند و اختلال در تولید نفت برخی کشورهای آفریقایی قیمت‌ها را بالاتر برده بود.

یکی از عوامل افت قیمت‌های نفت خام گسترش قطعی برق در چین بود. هر گونه اختلال در شرایط دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین واردکننده نفت خام دنیا می‌تواند تأثیر بزرگی بر بازارهای نفت داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا