اقتصادی

صادرات نفت خام عربستان رکورد ۶ ماهه زد

صادرات نفت خام عربستان سعودی در ماه جولای به بالاترین سطح خود از ماه ژانویه رسیده است.

به گزارش ناظم نیوز به نقل از رویترز، جودی، مؤسسه داده‌های سازمانی مشترک، گزارش داد که صادرات نفت خام عربستان در ماه جولای به بالاترین سطح خود از ماه ژانویه رسیده است.

صادرات نفت خام عربستان سعودی در ماه جولای از ۵.۹۶۵ میلیون بشکه در روز به ۶.۳۲۷ میلیون بشکه در روز افزایش یافت. کل صادرات نفتی عربستان، شامل محصولات نفتی، در این ماه به ۶.۶۵ میلیون بشکه در روز رسید.

سازمان کشورهای صادرکننده سوخت و متحدان آنکه به نام اوپک پلاس مشهور شده‌اند، در ماه جولای تسهیل توافق تاریخی کاهش تولید خود را آغاز کرد (تولید خود را افزایش داد) و عربستان سعودی هم شروع به کنار گذاشتن کاهش تولید داوطلبانه خود کرد.

میزان تولید پالایشگاه‌های داخلی عربستان در ماه جولای به ۲.۴۵۷ میلیون بشکه در روز رسید در حالی که ۶۹۱ هزار بشکه در روز نفت خام هم مستقیماً سوزانده شد.

تولید نفت خام بزرگترین صادرکننده نفت خام جهان در این ماه ۵۷۴ هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل رشد کرد و به ۹.۴۷۴ میلیون بشکه در روز رسید.

عربستان و سایر کشورهای عضو اوپک هر ماه داده‌های تولید خود را به جودی، مؤسسه داده‌های سازمانی مشترک، ارسال می‌کنند و این سازمان هم داده‌ها را منتشر می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا