فوتبال ایرانورزش

بازگشت قهرمان به کورس مدعیان

ناظم نیوز: استقلال با یک برد پرگل خانگی دیگر به روند خوب خود در لیگ برتر فوتبال ایران ادامه داد .

به گزارش ناظم نیوز، استقلال در روزی که عملکرد بسیار خوبی داشت، از سد نفت مسجدسلیمان گذشت. آبی ها سه بار دروازه میهمان را باز کردند، یک پنالتی را از دست دادند و چندین موقعیت آنها نیز به هدر رفت. در سمت مقابل نیز تیم رضا عنایتی بهتر از دیدارهای قبلی خود ظاهر شد و حتی تیرک دروازه آبی ها را به لرزه درآورد.
استقلال این بازی را خیلی خوب آغاز کرد. عارف غلامی با یک پاس از زمین خودی، توپ را به سمت راست برد که کوین یامگا با فراری دیدنی از سد مدافع نفت عبور کرد. پاس زمینی و در عرض او، از قایدی رد شد و به رضاوند رسید که این بازیکن با یک شوت بغل پای دیدنی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا آبی ها در همان دقیقه پنجم به گل برسند.
پس از این گل، نفت برای به تساوی کشاندن بازی حملاتی را آغاز کرد که شوت دهقانی با فاصله زیاد به بیرون رفت. سعید مهری در دقیقه 14 با یک شوت از پشت محوطه جریمه، دروازه حریف را تهدید کرد. ضربه او با برخورد به بازیکن نفت، ارتفاع گرفت که مجد کرمانشاهی با واکنشی به موقع، توپ را راهی کرنر کرد.
مطهری می توانست در دقیقه 20 اختلاف را افزایش دهد. پاس دیدنی غلامی از پشت محوطه جریمه خودی، در مرکز میدان به مطهری رسید و او ابتدا با یک ضربه سر، توپ را از مدافع نفت عبور داد و در شرایطی که مجدکرمانشاهی، گلر نفت از دروازه بیرون آمده بود، او را نیز از سر راه برداشت که توپ از او فاصله گرفت و پیش از اینکه مطهری دروازه خالی را باز کند، گودرزی مدافع میهمان توپ را دور کرد.
وقت های تلف شده نیمه نخست با دو صحنه مهم همراه بود. ابتدا ضربه سر محبی را کرمانشاهی راهی کرنر کرد و در سمت مقابل، علیرضا رضایی با واکنشی خوب، امیرحسین کریمی را ناکام گذاشت. در آغاز 45 دقیقه دوم، سعیدی فر جانشین علیرضا رضایی مصدوم شد. در نیمه دوم نفت مسجدسلیمان حملاتی را به روی دروازه استقلال خلق کرد اما این مهدی قایدی بود که با استفاده از پاس دیدنی رضاوند، اختلاف را به عدد 2 رساند.
روز بسیار خوب قایدی همچنان ادامه داشت و او در دقایق پایانی بازی با یک شلیک دیدنی و در شرایطی که کرمانشاهی واکنشی نشان نداده بود، گل سوم را به ثمر رساند. در وقت های تلف شده، نفت توانست توسط میلاد شیخ سلیمانی یکی از گل های خورده را جبران کند. در واپسین ثانیه های بازی نیز قایدی با فراری تند و تیز، توانست یک پنالتی برای تیمش بگیرد ولی کرمانشاهی آن را مهار کرد.
در نهایت استقلال با نتیجه سه بر یک از سد نفت مسجدسلیمان گذشت و هم امتیاز با سپاهان و پرسپولیس، در رده سوم قرار گرفت. حالا آبی ها در انتظار نتیجه بازی های این دو تیم هستند.
پنالتی ثانیه های پایانی، می توانست خامه روی کیک عملکرد فوق العاده مهدی قایدی باشد. باشوی کوچک در این چند هفته به حدی خوب بود که حتی پنالتی از دست رفته اش نیز نمی تواند مانع از انتخاب او به عنوان بهترین بازیکن زمین شود. وینگر بوشهری امروز هر چقدر که دلش خواست، خط دفاعی نفت را آزار داد و 2 گل نیز به ثمر رساند.
استقلال در روزی که ریکاردو ساپینتو را کنار زمین نداشت، از سد نفت گذشت. سرمربی آبی ها به دلیل دریافت کارت قرمز در بازی قبل، از روی سکوهای استادیوم آزادی نظاره گر عملکرد شاگردانش بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا